Masaryk aktuální. Hovoří prof. Milan Machovec
Vydavatelství Ludmila Vrkočová, Praha 2008. 4 x CD, celkový čas 246 min. Komplet čtyř CD s úvodním slovem Petra Pitharta, Jiřiny Šiklové a Erazima Koháka v bookletu vychází za podpory Nadace Židovské obce v Praze k 90. výročí vzniku Československé republiky.

Rozhlasová redaktorka Ludmila Vrkočová nahrála výklad prof. Milana Machovce v jeho holešovickém Milan Machovec, CD, 2008 bytě v letech 1993–94. Přednášky jsou rozděleny na jednotlivá CD pod názvy Čím je dnes aktuální T. G. Masaryk, Masaryk proti všem, Poslancem Říšského sněmu a Prezidentem republiky.

Machovec svým typickým a osobitým způsobem podává příběh Masarykova života a ukazuje, nakolik je odkaz TGM stále aktuální. Vydaný komplet potěší pamětníky Machovcových univerzitních i veřejných přednášek, ale má potenciál oslovit i posluchače, kteří by podobné výklady za jiných okolností nevyhledávali. Naslouchat jednomu z předních znalců Masarykova života a díla totiž představuje, slovy Erazima Koháka, „veliký zážitek vypravěčského umění u stažené lampy“...

Objednávky: L.Vrkocova@volny.cz, tel.: 246 024 790. Prodej: Radioservis